Архив автора
Обрядова культура України
Мета. Виховувати в учнів почуття поваги і любові до своєї родини, бережливе ставлення до сімейних реліквій
Епіграф. Хто не знає свого минулого, Той не вартий свого майбутнього (М. Рильський.)
Вступне слово вчителя.
Україна… Країна смутку і краси, радості і печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі. Це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за своє щастя, свідками якого є високі могили в степу та прекрасна народна пісня… . Читати повністю »
Культура телефонної розмови
Мета. Пояснити особливості правил спілкування на відстані; формувати культуру телефонних розмов.
Завдання. Виховувати культуру взаємин у колективі, формувати вміння користуватися телефоном.
Епіграф: “Добре, якщо хтось добре говорить, але ще краще, якщо хтось добре слухає”. (Р. Емерсон.)
Хід заняття
Вербальна агресія. Як реагувати?
Досліджуючи причини проблемної дитячої поведінки, спеціалісти виділяють агресивну направленість не тільки в діях, ай у словах, коли словом можна образити, принизити, висміяти. Вербальної агресії (вираження негативних почуттів через крики, погрози, сварки, образи, наговори) діти навчаються в дошкільному віці. Іноді від маленького, симпатичного хлопчика можна почути грубі слова: «зараз як дам!», «уб’ю!» тощо. Читати повністю »
Агресивні діти
Одним із варіантів порушення розвитку дитини є її агресивна поведінка. Агресивна поведінка характеризується демонстрацією переваги в силі або застосуванням сили до іншої людини з метою заподіяння шкоди.
Причини прояву агресії в дітей можуть бути різними. Виникненню агресивних якостей сприяють деякі соматичні захворювання або захворювання головного мозку. Слід зазначити, що передусім велике значення має виховання в родині, причому від перших днів життя дитини. Соціолог М. Мід довела, що Читати повністю »
Сім’я – осередок гармонійного розвитку дитини
Індивідуальна історія розвитку кожного починається серед найдорожчих людей, у сім’ї. «Кожна людина — завжди чиясь дитина» — говорив великий Бомарше. Різноманітні впливи, яких зазнає дитина від членів сім’ї — людей різного віку, статі, звичок, повсякденно позначаються на формуванні її почуттів, уявлень та поведінкових вчинків, виховання відбувається щомиті, постійно Читати повністю »
Експрес-уроки української мови Олександра Авраменка
Урок 161. Як правильно називати варені і смажені яйця? Читати повністю »
Фізичні покарання — не вихід!
У психологічній практиці, аналізуючи випадки дитячої «проблемності», «агресивності», «впертості», важко пригадати хоча б одну родину, яка, вирішуючи проблеми виховання, не застосовувала б фізичних покарань. Тут не йдеться про жорстоке поводження та фізичні тортури, але Читати повністю »
Я — Українець
Я — Українець.
Я народився і живу на своїй, Богом даній землі. Це — моя країна, Батьківщина, яку не обирають.
Я — Українець.
Я люблю свою країну. Всю — від Донбасу до Галичини, від Полісся й до Чорного моря. Читати повністю »
Корекційні ігри для роботи з агресивними дітьми
Опис гри «Асоціація»
Всі учні сидять колом. Кожний по черзі, починаючи зліва від тренера, сідає у центр кола і повертається обличчям спочатку до одного учня, потім до його сусіда і т. д. Той, до кого він повернувся другий раз, повідомляє про асоціації, які виникали у нього в даний момент. Читати повністю »
Генномодифіковані організми (ГМО)
За оцінками Держстандарту майже половина всіх продуктів, які реалізуються в Україні, містять генномодифіковані організми (ГМО). Тобто ця продукція зроблена з рослин, що мають неприродне походження і вирощені в „пробірках” генетиків. Чи є це шкодою для людського організму?
Над цим питанням вчені поки що сперечаються. А споживачі хочуть, принаймі, знати, що їдять і, відповідно, мати вибір: або купувати свідомо продукти з ГМО,
Центр освітнього розвитку Тетяни Макаренко в місті Суми
Шановні сумчани! Центр освітнього розвитку Тетяни Макаренко пропонує наступні послуги:
- підготовку дітей до школи (5-6 років);
- ранній розвиток дитини (1-3 роки);
- заняття в групі подовженого дня (виконання домашніх завдань для 1-4 класів);
- вивчення англійської мови (без вікових обмежень);
- садочок ( у літній період);
- заняття театральної студії.
Чому дитина втрачає бажання вчитися?
Над цим питанням замислюються все частіше і педагоги і батьки і науковці.
З кожним роком діти все більш втрачають зацікавленість до навчання. Начебто і створюється багато для навчання. А причина проблеми проста — дитина не розуміє, навіщо їй це потрібно.Тобто немає мотивації.
В молодшому шкільному віці вона ще є. Ідучи до школи першокласники пристрасно бажають добре вчитися, щоб радувати оточуючих. Читати повністю »