Архив автора

Самостійна робота «Дієприкметник»

  1. У якому рядку не з усіма дієприкметниками слід писати окремо?

А   не/доспані ночі; книга не/прочитана; не/вишита сорочка;

Б   не/заплановані заходи; не/спіймана риба; не/виголошена сьогодні промова;

В   не/заплановані заздалегідь заходи; справа не/закінчена; квіти не/политі;

Г   не/допечена булка; не/почута пісня; не/зміряні глибини.       Читати повністю »

НЕ З ДІЄПРИКМЕТНИКАМИ. 7 клас

Мета:

– навчальна: ознайомити семикласників з правилами написання частки не з дієприкметниками; поглибити знання школярів про способи творення дієприкметників;

– розвивальна: формувати загальнопізнавальні вміння правильно писати дієприкметник з вивченою орфограмою;

– виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в семикласників почуття поваги до природи рідного краю.

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Прийомом «До успіху».   Читати повністю »

І знову про наголос…

зАвидки
зАлоза
заслАння
зАщіпка
зірвИголова
зубОжіння
зубОжіти                Читати повністю »

6 клас Контрольна робота. Іменник

Варіант №1
Завдання 1-3 мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише ОДИН правильний.
1. У якому реченні іменник з не пишеться разом?
А. Закон – не\огонь, водою не заллєш.
Б. Не/правдою світ пройдеш, а назад не вернешся.
В. Брехати – не\ціпом махати.
Г. Слово не\стріла, а глибоко ранить.
2. Подовження буде відбуватися у всіх словах рядка в орудному відмінку.

Читати повністю »

Уникаймо помилок!

Пам’ятається – пригадується
Впасти смертю хоробрих- полягти як герой
Перелік далеко не закінчений- перелік аж ніяк не закінчується
Першим ділом треба ухвалити- насамперед треба ухвалити
Під кінець дня – наприкінці дня
Під рукою мав усе необхідне – напохваті мав усе потрібне
Під стать- до пари                  Читати повністю »

Інноваційний урок

Інноваційний урок — одна з сучасних форм організації уроку. Такі уроки проходять в незвичних, нетрадиційних умовах, не  вкладаються у рамки виробленіі  та сформовані дидактикою.

Найпоширеніші серед них — урок-прес-конференція, урок-аукціон, урок-ділова гра, урок-ролева гра, урок громадського огляду знань, урок – «суд», урок комунікативної спрямованості, урок-занурення, урок-діалог, урок-диспут, урок типу КВК, урок-змагання, урок-консультація, комп’ютерний урок, урок-консиліум, уроки з груповими формами роботи, урок-твір, урок-винахід, урок-формула, урок-залік, урок пошуку істини, урок, який ведуть учні, урок взаємного навчання учнів, урок-репортаж, урок-свято, урок-телепрограма, урок-портрет, урок творчості, урок-творчий звіт, театралізований урок, урок-сумнів, урок-конкурс, урок-подорож, урок-фантазія, урок-концерт, урок-екскурсія, інтегральний урок, ігри, урок-захист проектних робіт, урок-комп’ютерна презентація тощо.  Читати повністю »

ЩО ТАКЕ УСПІХ І НАВІЩО ВІН ПОТРІБЕН?

ФРАГМЕНТ ІЗ МЕТОДИЧНОГО ПОСІБНИКА «СТВОРЕННЯ СИТУАЦІЇ УСПІХУ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ЯК ВАЖЛИВА УМОВА ФОРМУВАННЯ ВСЕБІЧНО РОЗВИНЕНОЇ ОСОБИСТОСТІ УЧНЯ»  (Автор: Бакуменко О.В., 2019 рік)

Виховання — це складний і багатогранний процес формування людини в умовах створення оптимальних можливостей для фізичного, психічного, соціального і культурно-духовного розвитку. Найвища мета виховання — всебічний гармонійний розвиток вільної, самодостатньої особистості.

Завдання школи – навчити жити. Ми повинні виховувати людину, здатну створити своє власне життя, набути протягом навчання якісних характеристик: упевненість в собі, відчуття повноцінності, старанність, працелюбність, самостійність, дисциплінованість, мотивація досягнення успіху, повинен уміти слухати і чути, критично мислити і мати почуття самоконтролю.   Читати повністю »

ЧИ НЕБЕЗПЕЧНА БЛИСКАВКА? Бесіда

Мета:   Розвивати  у дітей уміння захистити себе від  блискавки.  Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє життя.

                      Учитель: ЧИ  НЕБЕЗПЕЧНА  БЛИСКАВКА?

Дуже небезпечна! Сила струму в її каналі може сяга­ти сотень тисяч ампер. І най­страшніша так звана «напруга дотику». Скажімо, коли люди­на стоїть, прихилившись до дерева, в яке влучає блискав­ка. Якщо крізь організм про­йшло 100 мікроампер, можли­ва смерть. І зовсім неминуча вона, якщо людина знервова­на, чи спітніла, чи напідпитку. Є ще й так звана «крокова на­пруга».   Навіть   перебуваючи за 100 метрів од місця удару блискавки, людина може бути вражена струмом, якщо ноги її розведені, — наприклад, при ходьбі. Якщо ж зведені — ри­зик менший.   Читати повністю »

Якщо мобілка приросла до вуха… (Школяр та мобільний телефон)

Виховна година

Мета:

Формувати  поняття шкідливості мобільних.  Розвивати  у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння захистити себе і телефон.  Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я.

Учитель:

За підрахунками фахівців, усього в світі майже мільярд людей користуються мобільними телефонами. Чверть з них – твої однолітки.(( Уже чверть населення Землі користуються мобільним зв’язком.))(на 1 квітня 2006 року-33,1 млн абонентів в Україні.). Тому питання чи справді мобілки шкідливі стає дедалі актуальнішим.

Щодо шкідливості мобілок існують різні версіі, між науковцями досі немає згоди. Але якщо вже телефон приріс до вуха, то про що ми повинні пам’ятати…   Читати повністю »

Контрольна робота №2. 10 клас

Поняття норми в сучасній українській літературній мові. Практична риторика

  1. Суть поняття «риторика» пояснюють усі визначення, окрім:

А наука побудови й оприлюднення досконалого виступу

Б наука про ораторське мистецтво

В наука, що вивчає мову в усій складності її прояву

Г наука про способи переконання та впливу на аудиторію     Читати повністю »

Читання мовчки художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення 6 клас

У Катерини Білокур

Оселю Катерини Білокур я розшукував недовго. Запитав у босоногих дівчаток, які гралися на стежці. У відповідь на моє запитання вказівні пальчики ткнули повітря в напрямі, де білів причілок звичайної української хати.

Я підійшов до хати, зупинився. Відчинила хвіртку, вийшла жінка в темній терновій хустці, заговорила м’яким голосом, гостинно запросила увійти.    Читати повністю »

Контрольна тестова робота Дієслово

  7 клас

  1. Позначити рядок, у якому не всі слова належать до форм дієслова.

А Працював би, купують, заспіваймо.   Б Будемо говорити, обступаючи.

В Розуміючи, надісланий, ховаючи.       Г Учити, навчивши, учіння.

  1. Позначити рядок, у якому всі дієслова є інфінітивами.

А Охопити, побачити, ішов.                   Б Говорити, спати, сміятися.          Читати повністю »

Рубрики
2020-2021 н.р. 2021-2022 н.р. «Я- класний керівник». Інклюзивне навчання Інтерактивні вправи Без рубрики Говоримо українською... Готуємось до ЗНО Граматичні казки Дистанційне навчання Електронні книги для вчителів Карантин Корисні відео. Краєзнавство Сумщини Література 5 клас Література 6 клас Література 7 клас Література 8 клас Література 9 клас Література 10 клас Література 11 клас Методична скринька Моє натхнення. Мої анімовані презентації (Відеоскрайбінг) Міжнародний конкурс імені П. Яцика НУШ На допомогу вчителю. Народознавство Олімпіада з української мови та літератури 7 клас Олімпіада з української мови та літератури 8 клас Поради батькам. Підсумкові контрольні роботи 5 клас Різне Скарби фразеології Скарбничка народної мудрості. Творчі завдання Українська література Українська мова Українська мова 5 клас Українська мова 6 клас Українська мова 7 клас Українська мова 8 клас Українська мова 9 клас Українська мова 10 клас Українська мова 11 клас