Записи с меткой «література»
Контрольна тестова робота 5 клас. Леонід Глібов. Літописні оповіді. О.Олесь
- Вкажіть псевдонім Леоніда Глібова:
А. Дідусь Тенор. Б. Дядько Кенар. В. Дідусь Кенир. Г. Батько Кенир.
- Загадка, відгадку на яку можна прочитати за першими літерами кожного рядка.
А. Приказка. Б. Загадка. В.Акровірш. Г. Акролітопис.
- Як називається оповідання, у якому розповідь велася за роками?
Контрольна тестова робота 8 клас. Із сучасної української поезії. Національна драма
- Представниками української поезії кінця XX – початку XXI століття є всі вказані поети, КРІМ
А Володимира Сосюри Б Василя Герасим’юка
В Івана Малковича Г Ігоря Павлюка
- 2.Біблійні мотиви наявні в поезії
Урок позакласного читання за книжкою Марини Павленко «Домовичок з палітрою» 5 клас
СКАЧАТИ МОЖНА ВНИЗУ СТОРІНКИ
Мета:
- ознайомити учнів із життям і творчістю сучасної української письменниці Марини Павленко;
- розвивати навички аналізу художнього твору, вміння висловлювати свої думки;
- залучати учнів до читання сучасної дитячої літератури;
- виховувати любов до прекрасного, порядність, уміння розрізняти добро і зло, бачити красу навколишнього світу, любов до природи.
Обладнання: мультимедійна презентація, фотографії письменниці, книги, ілюстрації школярів.
Методи, прийоми та форми роботи: «Незакінчене речення», «Впізнай героя», «Мозковий штурм», «Влови деталь», Асоціативний кущ, «Коло думок», «Мікрофон».
Тип уроку: урок позакласного читання.
Хід уроку Читати повністю »
Контрольна тестова робота 8 література Тарас Шевченко, Леся Українка, В.Сосюра, В.Голобородько, В.Підпалий
- У творі Лесі Українки «Давня весна…»:
А. Передається любов до природи рідного краю як вияв патріотизму письменниці.
Б. Поетеса засуджує своїх сучасників, які лише тужать над недолею рідного краю, але нічого не роблять для поліпшення його становища.
В. Висловлюється думка про те, що любов і пошана до рідного слова завжди жила в помислах українського народу.
Г. Возвеличується краса весняної природи, за сприяння якої людина забуває про свою хворобу, самотність. Читати повністю »
5 клас Контрольна тестова робота. Літературні казки. Із народної мудрості
- Висловлення дійових осіб у художньому творі називається
А. Мовою художнього твору. Б. Мовою персонажів.
В. Мовою автора. Г. Прозовою мовою.
- «От такий компот!» — це улюблена фраза
Контрольна тестова робота 6 клас
Леся Українка. В.Винниченко
1. Хто приваблював Лесю Українку » у дитячі любі роки» («Мрії»)?
А «принци таємницею укриті»; Б. «вродливі королівни»;
В. «горді переможці»: Г. «хто розпростертий … говорив: «Убий, не здамся!»
2. Толя був сином:
КОНТРОЛЬНА ТЕСТОВА РОБОТА 9 клас
П.Куліш. М.Вовчок. З літератури ХХ століття.
- Укажіть, до складу якого громадсько-політичного об’єднання входили Т. Шевченко і П. Куліш.
А Києво-Могилянської академії; Б товариства любителів рідного слова;
В Петербурзької академії мистецтв; Г Кирило-Мефодіївського братства.
- «Кулішівка» — це:
6 клас Контрольна тестова робота № 1
Загадково прекрасна і славна давнина України. Пісні літературного походження
- Урочиста, похвальна пісня, в якій возвеличується якесь явище, особа, подія, називається: а) історичною; б) стрілецькою; в) гімном; г) народною.
- Коли була написана пісня П.Чубинського «Ще не вмерла України…»:
а) 1982 р.; б) 1992 р.; в) 1852 р.; г) 1862 р.
- Хто автор музики державного гімну України:
а) О.Кониський; б) В.Діденко; в) М.Вербицький; г) М.Лисенко. Читати повністю »
Контрольна тестова робота № 1. УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ 8 клас
Питання 1-13 по 0,5 бали. Оберіть 1 варіант відповіді.
- До якої тематичної групи належить історична пісня «Зажурилась Україна»?
а) пісні про боротьбу проти турків і татар; б) пісні про боротьбу з польською шляхтою;
в) пісні про боротьбу проти соціального і національного гніту; г) чумацькі пісні.
- Який художній засіб використано в наведених рядках?
Чи не той то хміль, Що коло тичин в’ється? Читати повністю »
РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. ПИСЬМОВА ТВОРЧА РОБОТА ПРО УКРАЇНСЬКУ ІСТОРИЧНУ НАРОДНУ ПІСНЮ
Мета: вдосконалювати вміння школярів писати творчі роботи, систематизувати та узагальнити їх знання про історичну народну пісню; розвивати творчі здібності учнів, їх логічне мислення, пам’ять, уміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, відповідні обґрунтування; формувати кругозір, світогляд учнів; виховувати почуття пошани до народної творчості, історичного минулого рідного краю; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями
— Дайте визначення історичній пісні;
— У чому основне призначення цих пісень? Хто є їх героями? Читати повністю »
ПІСНІ МАРУСІ ЧУРАЙ. «ЗАСВІТ ВСТАЛИ КОЗАЧЕНЬКИ», «ВІЮТЬ ВІТРИ, ВІЮТЬ БУЙНІ», «ОЙ НЕ ХОДИ, ГРИЦЮ…»
Конспект уроку у 8 класі.
Мета: ознайомити школярів з творчістю Марусі Чурай, її драматичним життям; проаналізувати програмові пісні поетеси, осмислити їх значення в житті українського народу; розвивати вміння виразного читання, коментування пісень; висловлювати власне ставлення до Марусі та її пісень, робити висновки, узагальнення, формувати естетичні смаки учнів; виховувати повагу до творчих, обдарованих людей з народу — активних творців духовності; прищеплювати інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет М. Чурай, ілюстрації з видами Полтави, тексти творів поетеси, дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).
ХІД УРОКУ Читати повністю »
КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ з української літератури 11 КЛАС 2016-2017 н.р
Українська література 11 клас
| Класи | 11 | |
| Семестри | І | ІІ |
| Рівень стандарту,
академічний |
||
| Контрольні роботи
у формі: контрольного класного твору; виконання інших завдань (тестів, відповідей на запитання тощо) |
3
1
2 |
3
1
2 |
| Уроки розвитку мовлення* | 2
(у+п) |
2
(у+п) |
| Уроки позакласного читання | 1 | 1 |
| Перевірка зошитів | 4 | 5 |