Архив автора
Тарас Шевченко. «Мені однаково, чи буду…» Роздуми про власне життя і долю України.
8 клас.
Мета: з’ясувати обставини створення циклу «В казематі»; розкрити силу особистості поета-борця і красу поетичного слова, пройнятого філософським спокоєм і любов’ю до людей, до рідного краю, духовної стійкості й незламності, відданості формувати почуття громадянської мужності, Батьківщині й народові; розвивати вміння учнів виразно читати й аналізувати поетичні твори; розвивати критичне мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
Шевченко належить не лише Україні-всьому людству, хоч кожне його слово-про Україну. Іван Дзюба Читати повністю »
Українська мова. 5 клас. ІІ семестр (за підручником С. Я. Єрмоленко
У посібнику репрезентовано всі уроки української мови для ІІ семестру 5 класу за новою програмою 11-річної школи (за підручником С. Я. Єрмоленко, В. Т. Сичової; К.: Грамота, 2013). Метою створення цього посібника є бажання полегшити підготовку вчителя до уроку, вивільнити час для творчої складової. Конспекти складено за чіткою структурою, містять основні етапи уроку, але можуть бути творчо доопрацьовані. Зручний формат перфорації дає можливість виокремити конспект кожного уроку. Для вчителів української мови й літератури загальноосвітніх шкіл, керівників методичних об’єднань, студентів вищих навчальних закладів.
Зміст
Урок № 57 Ненаголошені голосні [е], [и], [о] в коренях слів. Орфограма (практично) 5
Урок № 58 Ненаголошені голосні, що не перевіряються наголосом 7
Урок № 59 Основні правила переносу 9 Читати повністю »
Українська мова. 10 клас. Слюніна О. В.
Профіль — українська філологія
У посібнику вміщено навчальні матеріали для учнів, які навчаються за програмою профільного рівня (профіль — українська філологія), затвердженою Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Теоретичні відомості та дидактичні вправи характеризуються поєднанням комунікативно-діяльнісного, соціокультурного принципів і принципу практичної спрямованості навчання, відповідають сучасним досягненням теорії і практики навчання української мови й розвитку мовлення. Для учнів та вчителів української мови загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, студентів філологічних факультетів педагогічних університетів. Читати повністю »
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку в навчальних закладах Київської області
У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. В історії України чимало подій, що перед усім світом продемонстрували прагнення українського народу до вільного, щасливого, заможного життя.
З огляду на ті процеси, які зумовлюють нинішній розвиток та становлення української держави, одним з найважливіших завдань суспільства є виховання покоління гуманістів і патріотів, для яких найвищим ідеалом стане єдність особистих та національних інтересів.
Найвищою метою виховного процесу у початковій школі є формування гармонійно розвиненої людської особистості: фізично, психічно і духовно досконалої, з глибоким інтелектуальним розвитком та високим рівнем розвитку пізнавальної активності. Читати повністю »
Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку
Лист МОН № 1/9-385 від 20.07.2016 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-385 від 20 липня 2016 року
Місцевим органам управління освітою,
Інститутам педагогічної освіти, навчальним закладам
Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку Читати повністю »
Вивчаємо українську мову та літературу. Квітень 2013
- Про один із ювілеїв незабутнього Олеся Гончара. Степаненко Н.С. (Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Короленка)
- Письмовий твір-опис пам’ятки історії та культури на основі власних спостережень. Інтегрований урок. 8 клас. Об’єкт опису – пам’ятник чорнобильцям у м. Бахмач. Левченко Т.П. (Бахмацька ЗОШ). Читати повністю »
Контрольна тестова робота № 1
Українська література 5 клас
Питання 1-8 по 0,5 б
- Розповідь про богів, духів, героїв, надприродні сили, які брали участь у створенні світу, називається
А. Міфом. Б. Легендою. В. Фольклором. Г. Літописом.
- В українській міфології Дажбог – це:
А. Бог грому і блискавки. Б. Бог сонця, покровитель Руської землі. Читати повністю »
Вивчаємо українську мову та літературу № 10 (квітень) 2012.
- Робота з поетичним текстом на уроках словесності. Чернявська Ж.Е. (Новосеменівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).
- Присвійні, вказівні, означальні займенники, їх відмінювання. 6 клас. Фесенко В.П. (Охтирська ЗОШ № 8, Сумська область)
- Вивчаємо ораторське мистецтво. Турукало Т.Б. (Криворізький ліцей-інтернат для сільської молоді, Дніпропетровська область).
- В. Скуратівський «Місяцелік». 8 клас. Позакласне читання. Маншина А.І. (Сахновецька ЗОШ, Хмельницька область).
- Лінгвістична гра «Найрозумніший» для учнів 8 класу. Пітірімова І.О. (Донецький багатопрофільний ліцей № 37.)
- Туга за ідеєю. Пазяк О. (Київ). Міркування критика Ольги Пазяк про стан сучасної української літератури, її ціннісні орієнтири, героїв та героїнь, а також смаки та уподобання.
- Література рідного краю. Григорій Мацерук. Сліди, що проростають пам’яттю. Кух В.П. (Великокурінська ЗОШ, Любешівський р-н, Волинська область).
- З історії жаргонізмів-англізмів в українській мові: слова драйв, драйвовий, драйвер. Таран О.С. (Харків).
Якщо Вас зацікавить якась стаття і Ви захочете ознайомитись із нею детальніше, надішліть мені про це повідомлення на електронну адресу або у скайпі.
Знайди потрібну статтю
Доброго дня!
У розділі «Методична скринька» буде розміщено перелік статей із фахових журналів, зокрема «Дивослово», «Бібліотечка «Дивослова», «Вивчаємо українську мову та літературу». Якщо Вас зацікавить який-небудь матеріал (урок, сценарій, стаття), то повідомте про це мене, і я допоможу Вам із ним ознайомитись.
10 ЦІКАВИНОК ПРО УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ
- Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим. Існували особливі вишиванки для релігійних ритуалів та святкових подій. А діткам при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.
2. Виявляється, вишиванки – один з найдавніших українських атрибутів. Геродот стверджував, що вишивкою був прикрашений одяг скіфів, які довгий час проживали на території України. Археологи знайшли на Черкащині зображення чоловіків, одягнених у щось дуже схоже на український національний костюм. Знахідка датувалась 6 ст. нашої ери. Такі ж сорочки приписувались трипільцям. Читати повністю »
Як підготувати дитину до школи
Відомо, що чим краще готовий організм дитини до всіх змін, пов’язаних із початком навчання в школі і до труднощів, тим легше він їх подолає, тим спокійнішим буде перебіг підготування до школи. Тому і приділяється значна увага проблемі визначення готовності дитини до школи. Готовність дитини до систематичного навчання – це той рівень розвитку дитини, за якого вимоги систематичного навчання не будуть надмірними і не призведуть до порушення здоров’я дитини. Читати повністю »
Принципи спілкування з агресивними дітьми:
- Пам’ятайте, що заборона й підвищення голосу – найнеефективніші способи подолання агресивності. Тільки зрозумівши причини агресивності і знявши їх, ви можете сподіватися, що агресивність дитини буде знижена.
- Дайте можливість вихлюпнути свою агресію, спрямувати її на інші об’єкти. Дозвольте їй побити подушку або розірвати «портрет» її ворога і ви побачите, що в реальному житті агресивність у даний момент знизилася.
- Показуйте дитині особистий приклад ефективної поведінки. Не допускайте при ній вибухів гніву.
- Важливо, щоб дитина повсякчас почувала, що ви любите, цінуєте і приймаєте її. Не соромтеся зайвий раз її приголубити або пожаліти. Нехай вона бачить, що потрібна й важлива для вас.